MasterChef’te Kuzey Baran Korkmaz’ın hikayesi hüzne boğdu! “Duruşuna da yemeğine de kocaman bir evet”

Yeni sezona başlayan MasterChef doludizgin devam ediyor. Seçmelerin yapıldığı gecede önlüğü kazanan Kuzey Baran Korkmaz izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Korkmaz’ın yemeği ise şefler tarafından çok beğenildi.

Depremden sonra Mersin’e taşınan Baran Korkmaz Antakya mutfağını yansıtan yöresel bir tabak hazırladı. Levanten mutfağına da ilgisinin olduğunu söyleyen Korkmaz “Arap mutfağı ile levanten mutfağı birbirine çok benziyor” dedi.

HİKAYESİ İLE İZLEYENLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Korkmaz “Hatay’da yaşıyordum. Mersin’e taşındım kısa bir süre önce depremden önce. Enkazda kaldık biz 12 saat kadar ailemle beraber. Amcamı, dedemi, kuzenimi, halamı kaybettik depremde. Aynı apartmanda oturuyorduk. Ben ve babam yaralı olarak çıktık. Yani burada olsalardı hayallerimin peşinden gitmemi isterlerdi. Hiçbir şeyi ertelememem gerektiğini öğrendim. Hayat devam ediyor. Babam da ameliyat oldu deprem sonrası 4-5 defa. Şu anda sağlıklı çalışıyor, kendisi de müzisyen.

HEM YEMEĞİNE HEM DE DURUŞUNA KOCAMN BİR EVET

Somer Şef: Yemeğe geçmeden önce bir meslektaşın olarak Hatay mutfağına sahip çıktığın için sana teşekkür etmek istiyorum. Bu sadece senin değil Türk kimliği altında şeflik yapan hepimizin görevi. Maalesef sorunlar listesinde yemek belki Hatay için en ön sırada değil ama Hatay en önemli lezzet başkentlerinden biri. Bence şefler olarak Hatay mutfağını tanıtmak çok önemli. Bunu tüm dünyaya tanıtmalı. Bunun haricinde yemeğin zaten siz Hataylıların Allah vergisi bir eli var. Benden sana hem yemeğine hem de duruşuna kocaman bir evet.

BENDEN SANA KOSKOCAMAN BİR EVET

Danilo Şef: Kuzey, her şey dışında gerçekten tabak çok lezzetli çok güzel. Tabağını mükemmel yapmak için hepsini aynı boy doğraman ve güzelleştirmen çok iyi. Benden sana koskocaman bir evet.

ÇOK LEZZETLİ, ÇOK DENGELİ

Mehmet Şef: Çok ilginç bir şey var Hatay’da. 12 güne yakın kaldım ben Defne’de. O kadar şeye rağmen bize sofra kurmaya çalıştılar. O çok kocaman yürekli insanlar ellerindeki şeyleri biz yardım ediyoruz diye değil… Hatay’a burdan kocaman selamlarımızı gönderiyoruz. Yemeğe gelince bence humusun kıyman bence çok lezzetli ama şunu bilmeni istiyoruz, bundan sonraki etaplarda daha çok çalışman gerekecek. Ama bu yemeğe gelince çok lezzetli, çok dengeli, eğer bir yöresel yemekle gelinecekse böyle tam yapılıp gelinme ki bizim de kafamızda herhangi bir soru işareti kalmasın. Tebrik ediyorum ve ben de evet diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir